Main Navigation

Main Content

Wacker Neuson Group, Bauma 2016'da

Wacker Neuson Group, Bauma 2016'da heyecan verici bir ürün, hizmet ve kapsamlı çözümlerden oluşan bir deneyim dünyası sundu.

Wacker Neuson ve Kramer markaları bu yılki Bauma'da en az 5.300 metrekarelik açık alanda dünyanın farklı yerlerinden ilgili bir uzman hedef kitleye sunuldu. Burada ekonomiklik, güç, çevre ve kullanıcı koruma açısından artan müşteri taleplerini (hatta fazlasıyla) karşılayan yenilikçi çözüm yaklaşımlara açıkça ağırlık verildi. 900 metrekareyi aşan bir alandaki etkileşimli tanıtım gösterileri ve sekiz aksiyon alanları, sergiyi tamamladı ve konuklara ürünleri yaşattı. "Bauma, uzman hedef kitlemize inovasyon gücümüzü ve geniş hizmet yelpazemizi sergileme konusunda bizim için eskiden beri önemli bir forum ve gelecekte de öyle kalacak. Avrupalı ve uluslararası konukların fuar standımıza gösterdiği ilgiden ve sürekli devam eden kalabalıktan çok etkilendik" diyor Wacker Neuson Group'un yönetim kurulu başkanı Cem Peksağlam. Wacker Neuson Group'un standına gelen ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu bu yıl Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya ve Fransa'dan geliyordu. Toplamda şirket, 2013'tekinden yüzde 15 daha fazla ziyaretçiyi selamlayabildi. "Fuarın sonucundan çok memnunuz. Ziyaretçiler, bütün hafta boyunca çok ilgiliydi, yüksek kalitede görüşmeler yapabildik ve fuar sırasında ve şu an devamındaki ek işlemlerde yapılan siparişlerin sayısı, beklentilerimizi aştı" diye devam ediyor Cem Peksağlam.

Wacker Neuson – all it takes 

Wacker Neuson, ürün ve hizmet yelpazesinin bir kesitiyle birlikte sayısız yenilik de gösterdi. Bu sırada odak, aküyle çalışan tokmaklar, elektrikli zincirli damper ve elektrikli tekerlek yükleyicisi ve dual power (isteğe bağlı olarak dizel veya elektrikle çalışan) mini ekskavatör gibi farklı ürünler için emisyonsuz tahriklerdeydi. Bütün ürünlerin ortak noktası: Kapalı, yeterince havalandırılmamış mekanlarda veya şehir içi alanlarda, güç açısından geleneksel makinelerden hiç de geri kalmadan çalışabiliyorlar. Bu avantajı BG Bau, Bauma kapsamında iki akülü tokmak AS50e ve AS30e için EuroTest ödülüyle ödüllendirdi. Ayrıca BG Bau, akülü tokmakları alıcı için cazip bir iş güvenliği ödülüyle de teşvik etti.

Wacker Neuson, markayı şantiyelerde gelecekte daha da görünür kılmak için, fuarda yeni bir ürün markalaması gerçekleştirdi. Dikkat çeken Wacker Neuson simgesi gelecekte ürünlerdeki hakim marka işareti olacak ve Bauma'da zaten birçok makinede de bu görünüyordu. 

Diğer önemli konular olarak, ekskavatörler için sürücünün kabinden çıkmadan tek düğmeye basarak yerdeki maksimum 15°'lik engebeleri dengelemesini ve böylece çok daha verimli ve daha konforlu çalışmasını sağlayan Vertical Digging System (kısaca VDS) gibi, 5 tonluk bir tekerlekli damper için operatörün bütün operatör platformunu 180° çevirmesini ve bu sayede (özellikle kepçe doluyken) ön görüş ufkunun her zaman açık olmasını sağlayan dual view konsepti de ilk kez görücüye çıktı. 

Wacker Neuson, sıkıştırma alanında aynı anda birden fazla yenilik sundu: tokmak yelpazesi, piyasadaki en düşük toplam emisyona sahip ve böylece özellikle (örneğin çukurlar gibi) iyi havalandırılmamış ortamlardaki kullanımlarda tercih edilebilir. Wacker Neuson ayrıca isteğe bağlı olarak ile tutma kolu veya uzaktan kumanda ile sipariş edilebilen ve özellikle ödün vermeyen işlevsellik ve güç özelliklerine sahip olan yeni bir büyük plaka serisini de tanıttı. Bununla Wacker Neuson, çoğu işletme sahibinin belgelendirme sorumluluğuna gerek kalmayacak kadar düşük el-kol titreşimlerine sahip elle çalıştırılan modellerden oluşan, piyasadaki en geniş plaka yelpazesini sunuyor.

Beton sıkıştırması alanında da Wacker Neuson, Basic, Economy ve Premium serisinin geniş iç vibratör yelpazesini sergiledi. Premium serisindeki modüler iç vibratör IRFUflex, Bauma'ya yetişecek şekilde piyasaya sürüldü. Bu, farklı hortum ve vibratör türleriyle birleştirilebilen evrensel bir konvertörden oluşuyor. Bu ise onu özelikle uygulamaları çok sık değişen kiralık filolar ve inşaat şirketleri için çok ekonomik ve dolayısıyla ilginç kılıyor.

Ayrıca Wacker Neuson, bireysel finansman çözümlerinden bakım ve onarımlara ve buradan da kiralanmasına ve ikinci el makine teklifine kadar uzanan geniş hizmet teklifleriyle de beğeni toplayabildi. Orijinal yedek parçaların, aksesuarların ve montaj cihazlarının kısa sürede temin edilebilmesi, müşterinin esnekliğini artırıyor. Böylece şirket, dünyanın her yerinden müşteriler için bir çözüm sağlayıcısı ve güvenilir bir ortak olarak çalışıyor. Wacker Neuson'un E-Store'u gelecekte tamamlayıcı bir bilgi ve satış aracı olarak çalışacaktır. Böylece şirket, müşteri taleplerini daha planlı karşılayabilecek ve aynı zamanda İnternet'in artan anlamına da gerekli önemi vermiş olacaktır. Wacker Neuson E-Store üzerinden müşteriler çok rahat bir şekilde ve her an ürünler, yedek parçaları, aksesuarlar ve hizmetler hakkında bilgi edinebilir ve sipariş verebilir. Şu an E-Store Almanya, Büyük Britanya ve Fransa'da kullanılabiliyor ve sırayla diğer ülkelerde de kullanılmaya başlanılacak.

Kramer – on the safe side

Kramer, Bauma'da kapsamlı yükleyici yelpazesini sundu ve özellikle yeni elektrikli tekerlek yükleyicisine Makineler kategorisinde verilen Bauma yenilik ödülüyle dikkatleri kendine çekebildi. "Özellikle bütün fuardaki en yenilikli ürünü tanıtmış olmaktan dolayı da çok gurur duyuyoruz" diyor Cem Peksağlam. "Kramer'ın elektro-tekerlek yükleyicisi, başvuran yüz ürün arasından Bauma inovasyon ödülünü kazandı." E-yükleyici, elektrikli tahrike sahip olan dört çeker kumandalı ilk tekerlek yükleyicisi. Yüksek akü kapasitesi sayesinde E-yükleyici 5 saate kadar kullanılabilir ve dizel alternatifine göre nispeten çok daha düşük işletme ve servis masrafları çıkarıyor. "Kramer ile güvende olursunuz – bunu marka iddiamız da vurguluyor. Yükleyicilerin sürekli geliştirilmeye devam edilmesindeki yıllara dayanan tecrübemiz ve bu ürünlere odaklanmamız, müşterilerimize maksimum yenilik güvenliği sağlıyor" diye açıklıyor Cem Peksağlam. Diğer yenilikler, en yeni motor teknolojisine ve altı metreyi aşan istifleme yüksekliğine sahip teleskop yükleyicileri ve kompakt segmentli yeni bir tele tekerlek yükleyicisi modeliydi.

"Bauma 2016, Wacker Neuson Group için büyük bir başarıydı ve buradan aldığımız moral, işin gelecekteki gelişmesine çok iyimser bakmamızı sağlıyor."