Main Navigation
Main Content

Başarı Öykülerimiz

Wacker Neuson, dünya çapında farklı bölge, ülke ve kültürlerde ve farklı endüstrilerde faaliyet göstermektedir. Müşterilerimiz kadar, uygulamalar ve Wacker Neuson'dan bekledikleri şartlar da farklıdır. Başarı öykülerimiz, müşterilerin günlük zorluklarının üstesinden nasıl geldiğini ve Wacker Neuson'un onları "ne gerekirse!" sloganının ruhuna uygun bir şekilde nasıl desteklediğini gösteriyor.

Dünya çapındaki başarı öykülerimiz, müşterilerimizin bakış açısına göre "Wacker Neuson - ne gerekirse!" hakkında daha fazla bilgi edinin.


Swedish rental company bets on zero emission from Wacker Neuson

For many years, the Swedish rental company Lambertsson has offered its customers the reliable products from Wacker Neuson. Meanwhile, in recent years, the demand for emissions-free construction machines and equipment has been rising steadily. With its comprehensive zero emission portfolio, Wacker Neuson is already meeting these customer requirements.


Almanya: Alp dağları manzaralı bahçe tasarımı

HOFFMANN-Gärten®, Walchensee'de bulunan genç bir bahçe/peyzaj düzenleme firmasıdır. Roland Hoffmann tarafından 2001 yılında kurulmuş olan firmada şu an sekiz kişi çalışmaktadır. Şirket, Bavyera'nın güneyinde bulunan talepkâr müşteriler için bahçeler konusunda uzmanlaşmıştır. Roland Hoffmann, bahçe tasarımında Wacker Neuson'un makinelerine güvenmektedir. Wacker Neuson ile Roland Hoffmann, Farchant'ta bulunan PUS inşaat makineleri satıcısı aracılığıyla bağlantıya geçmiştir.

"PUS beni yalnızca Wacker Neuson'un makineleriyle değil, üstün hizmetiyle de ikna etti."

Öykünün tamamını okumak için aşağıyı tıklatın!

 • Almanya'dan Başarı Öyküsü

  HOFFMANN-Gärten® bahçe/peyzaj düzenleme firması


  Roland Hoffmann ve ekibi yaklaşık altı aydır Murnau'da faaliyet gösteriyor. Ev sahibi, evin kendisinin renovasyonunun tamamlanmasından sonra yeni bir bahçe istiyordu. Uygulamayı Roland Hoffmann'ın ellerine bıraktılar.

  Teraslı bahçenin inşaatında, kompakt teleskop yükleyici TH412 ve mobil ekskavatör EW65 uzun ömürlü bitkileri ve ağaçları taşımakta kullanılıyor. ET18 zincirli ekskavatörü bitki çukurlarını kazıyor.

  Fundaları ve ağaçları taşıyan kamyon geldiğinde, işlerin hızlı ilerlemesi gerekir. 4,5 metreye kaldırma yüksekliğine ve bir tondan fazla taşıma kapasitesine sahip teleskop yükleyici TH412 ile bitkiler kamyondan hızlıca indirilebilir. "Bu bize bolca vakit kazandırdı ve iş yükümüzü hafifletti" diyor Roland Hoffmann. "Teleskop yükleyici daha yük sınırına ulaşmadı bile."

  Bir sonraki adımda, ekip ekskavatör ET18 ile delikleri hazırlıyor. Engebeli zeminde farklılıkları bir tuşla telafi eden Wacker Neuson kompakt ekskavatörlerin VDS seçeneği, artırılmış üretkenlik ve verimlilik için ideal çözümdür. "Tam da burada, dağlarda, bayırlarda çok fazla inşaat alanımız var. VDS'ye sahip olan ve olmayan birer ekskavatörümüz var. Eğimli tüm inşaat alanları için başından itibaren VDS'li ET18 ile plan yapıyor" diye ekliyor Roland Hoffmann.

  Bahçenin çiti birkaç gün önce inşa edilmişti. 6,5 tonluk EW65 mobil ekskavatörün uzanma eşiği ile, ağaçların bahçeye taşınması sorun teşkil etmiyor. Bir yetiştiricilik ve kaldırma aleti ile, küçük ağaçlar ve fidanlar kolayca çitin üzerinden kaldırılıyor. Yalnızca Wacker Neuson mobil ekskavatör EW65 burada son derece pratik olmakla kalmıyor. Bir gün Murnau'da çalışırken, öğleden sonra kendi aksı ile yaklaşık 30 km/sa hız ile bir sonraki inşaat alanına gidebiliyor.


  "Wacker Neuson, bahçe/peyzaj düzenlemedeki günlük işlerim için pek çok alete sahip. Bunlar, kesicilerden başlayıp, ekskavatörlere kadar uzanıyor. Makinelerin güvenilirliği, hizmete elverişliliği ve fiyat / performans oranı bizi ikna etti. Ayrıca, yerel satıcımın hızlı desteği de son derece faydalı" diyor Roland Hoffmann.


Genç müteahhit Wang Wei, altı yıldır inşaat sektöründe çalışıyordu. İlk ekskavatörü olan ve Wacker Neuson'un sunduğu en küçük zero tail model EZ17'yi 2015 Eylül'ünde satın aldı.

"Bizden sorumlu olan Wacker Neuson satıcısı her zaman ihtiyaçlarımızı karşılıyor ve güvenilir ve her zaman uygun çözümleri bize sunuyor."

Öykünün tamamını okumak için aşağıyı tıklatın!


Çin: Alman Mühendisliği'ni taktir

 • Çin'den başarı öyküsü

  Çin'in Shandong bölgesinden müşteriler ve satıcılar

  Eylül 2015 tarihinde Wang Wei, ilk ekskavatörü olan EZ17'yi Wacker Neuson'dan satın alarak müteahhitlik işini başlattı. Makine bugüne kadar 1.700 saat çalıştı ve Wang Wei halen son derece memnun: "Güçlü, hızlı ve uygulamada esnek olduğu için ve en küçük alanlarda bile verimli çalışabilme imkanı sunduğu için EZ17'yi seçtim. Bu sayede her işi yapabiliyorum." Şunu da ekliyor: "Fiyat, diğer tedarikçilere göre bir miktar daha yüksek. Makinenin çok yüksek kalitesi ve verimliliği ile bu yatırımın karşılığı alınıyor.

  Wang Wei, ayrıca satıcının hizmetini de övüyor. "Son derece memnunum. İletişim ortağım ve satıcı başarılı olmama yardımcı oluyor." Shandong vilayetindeki özel Wacker Neuson satıcısı Shandong Nuosen Machinery Co. Ltd firmasıdır. "Beni kişisel olarak ikna eden şey Wacker Neuson'un teknoloji ve mühendislik konusundaki gücü oldu. Ürünlerin yüksek kalitesiyle birlikte, bu harika bir rekabetçi avantaj sunuyor," diyor firmanın yönetici müdürü Li Chen. "Ek olarak, eylemsel iş birliğinden son derece mutluyuz. Eğitim, ihtiyaçlarımızı karşılıyor ve sorunlar olursa, bunlarla hızlı bir şekilde ilgileniliyor.

  Wacker Neuson müşterisi Sun Hongye, Tianqiao şehir yönetiminde dokuz yılı aşkın süredir yol ve otoyol inşaatında takım lideri olarak çalışıyor. Ekibinde, şehrin yollarını korumak için vibrasyon tahtası, tokmak ve silindir kullanan 100'den fazla çalışan var. Şirketi dört yıldır, özellikle de yüksek iş yükleri altında verimlilik sağlayan Wacker Neuson ekipmanlarını kullanıyor. "Piyasadaki pek çok ürünü karşılaştırdıktan sonra Wacker Neuson'u seçtim. Yüksek kalitesi ve güvenilir çalışması beni ikna etti," diye açıklıyor Sun Hongye. "Şimdi son derece verimliyiz ve makinelerin bozulmasından ötürü iş durdurmamız gerekmiyor. Ek olarak, makineleri çalıştırmak ve bakımlarını yapmak son derece kolay ve makineler uzun servis ömrüne sahip."

  Wacker Neuson'un Çin'deki müşterileri bir Alman markasından beklediklerini buluyorlar: sunulan ürün ve hizmetlerde kalite ve güvenilirlik. Bu, özellikle Wacker Neuson ve satıcılarının kapsamlı destek ayağını içeriyor. "Müşteri her zaman ön plandadır. Yalnızca müşterilerimize hızlıca yanıt verirsek, projelerini beklenen zamanda ve kalitede tamamlayabilirler. Ve bu, her zaman hedefimizdir" diyerek sözünü sonlandırıyor Gary Tian.

Almanya: Olimpik yüzme havuzu için sıfır emisyonlu ürünler

Wacker Neuson'un uzun süredir müşterisi olan KARL Group, Münih olimpik yüzme salonu tadilatında sıfır emisyonlu ürünlere sırtını yaslıyor.

"Sadece elektrikli tekerlekli yükleyici WL20e ile tek başına, çalışanlarımızın el işine oranla yüzde 50 zaman tasarrufu elde ettik."

Öykünün tamamını okumak için aşağıyı tıklatın!

 • Almanya'dan başarı öyküsü

  Innernzell’den KARL Group

  KARL Group’un hikayesi 1960’larda paletli yükleyici ve hidrolik ekskavatörlerin alımı ile başlamıştır. Bugün genel merkezi İnnerzell, Bavyera’da bulunan şirket Almanya'daki en başarılı inşaat şirketlerinden biridir ve aynı zamanda Avrupa çapında diğer sektörlerde aktiftir. Faydaları dört bolümün, inşaat, sanayi, enerji ve gayrimenkul ötesine geçmiştir . KARL Group uzun yıllardır Wacker Neuson’un müşterisidir. Sorumlu şahsı özellikle etkileyen alan Wacker Neuson’un sıfır emisyonlu serisidir. “Elektrikli tekerlekli yükleyici WL20e ile çalışanlarımızın el işine oranla %50 zaman tasarrufu sağlamayı başardık” diyor KARL Group’un en son işlerinden biri olan Münih olimpik yüzme salonu rehabilitasyonu proje yöneticisi Tamara Zettl. İki alandan ilki yeniden kurulurken, binanın diğer kısımları, herkes için büyük bir sorun teşkil eden tadil işleri ile aynı anda açık kalacaktır. Bu nedenle, daha az gürültülü ve emisyonsuz ücretsiz çalışma makinelerine ihtiyaç vardır. Wacker Neuson el işine bir alternatif sunan tek üreticidir ve ekonomik verimlilik ve operatör koruması olarak da geçilemez çünkü tamamen emisyonsuz ve gürültü azaltıcı makineler kolayca herhangi bir sorun olmadan kapalı alanlarda kullanılabilirler. “Emisyonsuz çalışmak ve yine de belirli bir zaman ve para çerçevesi içinde çalışmak zorunda olmamız bu projenin kendine has sorunudur.” Bu nedenle, Wacker Neuson’un sıfır emisyonlu ürünleri KARL Group için mükemmeldirler. “Elektrikle çalışan makineler bizi gerçekten şaşırttı çünkü konvansiyonel olanlarla aynı performans parametreleri var. Buna ek olarak, kullanım kolay ve sezgisel olduğu için onunla kolayca çalışabilirsiniz. Çalışanlarımız artık makinelerden eskisi gibi kolayca ayrılmak istemiyorlar.


Güney Afrika: Piyasadaki en iyi, düşük maliyetli ekipman

Wacker Neuson Güney Afrika, ekipmanların güvenilirliği, çok yönlülüğü ve kullanım kolaylığından çok etkilenen temel müşterisi Catmech'e 55'ten fazla makine sağladı.

"Wacker Neuson, şimdiye kadar aldığım en iyi, düşük maliyet ekipman ve kendini işine adamış bir tedarikçi olarak biraz daha fazla çalışmaktan kaçınmıyorlar."

Öykünün tamamını okumak için aşağıyı tıklatın!

 • Güney Afrika'dan başarı öyküsü

  Güney Afrika’dan tesis ekipmanı kiralama şirketi

  Catmech Merkezi Gauteng, Güney Afrika'da bulunan önde gelen bir tesis ekipman kiralama şirketi olan Catmech, 1990'da ilk başta müşterileri için makineleri onarmak için kurulmuştur. "Tesis kiralama işine başlamaya, kompakt ve hafif ekipman kiralama konusundaki pazar potansiyelini fark ettiğimizde karar verdik" diyor Catmech Plant & Services'in sahibi Sean van Heerden.

  Kiralama şirketinin temel endüstrisi inşaat olduğundan, bu pazar segmentindeki Catmech müşterileri için gereken tipik makinelerin arasında tekerlek yükleyiciler, ekskavatörler, beton kırıcı tabancalar ve sıkıştırma makineleri bulunmaktadır.

  Wacker Neuson, Catmech'e ilk kez birkaç yıl önce tanıtıldığında Sean, Wacker Neuson ürününü denemeye karar verdi. "Müşterilerim, yeni bir ürün deneme konusunda ilk başta çekimser davrandılar, ancak Wacker Neuson makinelerinin çok yönlülüğünü ve kullanım kolaylığını deneyip gördükten sonra, satışlar başladı!"

  Catmech’in şu an 55'den fazla makineden oluşan Wacker Neuson filosunun arasında tekerlek yükleyiciler, ekskavatörler, kırıcılar, plakalar ve bobinler bulunmaktadır. “Wacker Neuson, ekstra işlerden kaçınmıyor.”

  Sean özellikle Wacker Neuson ekipmanının sunduğu benzersiz özelliklerden etkileniyor ve tüm ekskavatörlerde kullanılabilen benzersiz VDS'yi (dikey kazma sistemi) vurguluyor. VDS ekskavatörün çok yönlülüğüne katkıda bulunmaktadır ve yamaçları telafi etmek için, makinenin meylini 15° yaparak son kullanıcı için malzeme ve zamanında önemli tasarruflar yol açabilir.

  Toparlamak için Sean diyor ki, Wacker Neuson ekipmanları sıfır arızalı ve bakımı kolay olmanın yanında, şirket mükemmel satış sonrası hizmeti vermektedir ve bütün müşterilerine hızlı cevap vermektedir. "Wacker Neuson, şimdiye kadar aldığım en iyi, düşük maliyet ekipman ve kendini işine adamış bir tedarikçi olarak biraz daha fazla çalışmaktan kaçınmıyorlar."


Almanya: Ürünlerden ve hizmetten etkilendi

Arthur Bogatzki GmbH & Co. KG, merkezi Münster, Almanya’da bulunan bir yol yapımı ve alt yapı şirketi. 1935'te genç bir yol mimarıyken Arthur Bogatzki tarafından kuruldu. Günümüzde, üçüncü nesil tarafından devam ettiriliyor.

"Wacker Neuson, hatırladığım zamandan beri makine ekipmanları stokumuzun bir parçası olmuştur."

Öykünün tamamını okumak için aşağıyı tıklatın!

 • Almanya'dan başarı öyküsü

  Münster, Almanya'daki Bogatzki inşaat şirketi

  Arthur Bogatzki GmbH & Co. KG, merkezi Münster, Almanya’da bulunan bir yol yapımı ve alt yapı şirketi. Şirket 1935 te Arthur Bogatzki tarafından, genç bir yol mühendisi iken kuruldu ve bugün üçüncü nesil olarak devam etmektedir. Bogatzki şirketi kendi işlemlerinde Wacker Neuson ürünleri kullanmaktadır ve onların avantajlarını takdir etmektedir "Personelim, makinelerden çok memnun. Örneğin toprak veya ıslak toprakta çalışmanın yanında, çakıllı yüzeylerde de iyi çalışan titreşim plakaları" diyor Yönetici Müdür Arthur Bogatzki. Ancak kendisi sadece ürünlerden değil, hizmetlerden, özellikle de yerel destek ayağından da çok etkilenmiş durumda. "Herhangi bir sorun olduğunda, müşteri hizmetleri anında yerinde bitiveriyor ve bekleyen tüm sorunları hallediyor. Bu nedenle çalışanlar her zaman bu ekipmanla çalışmaktan dolayı fazlasıyla mutlu oluyor. Bu makineler her zaman avludan ilk ayrılan makineler oyuyorlar diye ekliyor Arthur Bogzatzki. Şirket, yol yapımı alanının yanında inşaat mühendisliği ve uzun bir deneyime sahip oldukları kanal inşaatında da faaliyet gösteriyor. Şirket ayrıca danışmanlık ve planlamadan inşaat projelerinin komple uygulanmasına kadar geniş bir hizmet yelpazesi de sunuyor. Bogatzki her zaman yüksek kalitede işe odaklanıyor. Bu ise, insan ile makinelerin mükemmel bir etkileşimi, iyi bir takım ve modern ekipmanla çok dayanıklı klasiklerin bir karışımı sayesinde gerçekleştirilebilir ve bunların her ikisini de Wacker Neuson sunabiliyor. Bu sebepten üretici, Bogzatki şirketinde aralarında vibrasyon tablası, tokmak ve ekskavatörlerin bulunduğu 20’den fazla ürünle temsil olunmaktadır. Araçların gelişmişliğinden etkilenen şirket geçenlerde Compatec sıkıştırma kontrolü ile Wacker Neuson vibrasyon tablası kullanmaya başladı. Compatec ile operatör, kolay anlaşılır bir göstergeden, yeterince sıkıştırıp sıkıştırmadığını görebilir. "İnsanlar bunun nasıl çalıştığını anlıyor ve nasıl kullanılacağını da biliyor. Makinenin kullanımı çok kolay ve elbette biz de buna çok değer veriyoruz" diye açıklıyor Arthur Bogatzki. Bogatzki şirketi, yeniliklere açıktır ve kısa bir süre önce yeni Wacker Neuson akülü tokmak AS50e’yi bir şantiyede test etti. Arthur Bogatzki Wacker Neuson ile işbirliğini özetliyor: "Aslında Wacker Neuson, hatırladığım zamandan beri makine ekipmanları stokumuzun bir parçası olmuştur. Çukur uygulamalarındaki sıkıştırma çalışmaları söz konusu olduğunda her zaman 'Wacker tokmak birimini seçerdik. Bu her zaman böyleydi ve günümüzde de bundan farklı değil."


Hindistan: Güvenilir kalite ve Alman mühendisliği

Sobha, Hindistan'da on yılı aşkındır inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirket ve 3.000'den fazla sabit çalışanı bulunuyor. Wacker Neuson ürünlerinin çoğu, özellikle de beton tekniği ve sıkıştırma aralığındakiler şantiyede her gün kullanılıyor.

"Wacker Neuson'da karar kırdığınızda, yüksek Alman kalitesinde ürün alacağınız anlamına gelir. Sadece bu değil, hizmetler de Alman güvenilirliğiyle ikna ediyor."

Öykünün tamamını okumak için aşağıyı tıklatın!

 • Hindistan'dan başarı öyküsü

  Güvenilir kalite ve Alman mühendisliği"Wacker Neuson'da karar kırdığınızda, yüksek Alman kalitesinde ürün alacağınız anlamına gelir. Yalnızca bu değil, aynı zamanda hizmetler de Alman güvenirliği ile ikna etmektedir” diyor Vijainanand Subramanian, on yılı aşkın süredir inşaat sektöründe faal olan ve 3.000’den fazla sürekli çalışana sahip olan Sobha Ltd.Sobha Kıdemli Genel Müdürü. Wacker Neuson ürünlerinin çoğu, özellikle de beton tekniği ve sıkıştırma aralığındakiler şantiyede her gün kullanılıyor. Wacker Neuson ürünleri ile şantiyelerimizde aksama süreleri diye bir kelime kalmamıştır. Ve acilen yeni bir makineye ihtiyacımız olduğu veya bir makinemizin onarılması gerektiği durumlarda da Wacker Neuson çok hızlı hareket ediyor" diye ilave ediyor Subramanian. Wacker Neuson hemen bulunabilir yedek parçalar, profesyonel eğitimli, direk şantiyelere de gelen servis ekibi sunuyor ve çalışanlar her zaman ulaşılabilirlerdir.Wacker Neuson bayilerle işbirliği içinde, müşterilere Hindistan’da kapsamlı bir satış ve servis ağı sunmaktadır. "İlk ürünümüzün satışı sonucunda, o müşteriyle gelecekte de iş yapacağımızdan emin olabiliyoruz" diye açıklıyor Bangalore'daki Wacker Neuson bayisi Powertools and Tackles'ın Genel Müdürü Ulhas Rao. Müşterilerinden birisi olan Suvilar şirketi, daha baştan beri Wacker Neuson ile çalışıyor ve şantiyelerinde birçok ürünü kullanıyor. "Şirket, operatör ve dolayısıyla müşterilerimiz için de büyük bir katma değer sağlıyorlar" diyor Suvilar'ın Başkan Yardımcısı Shivakumar K R.