Main Navigation
Main Content

Bahçecilik ve peyzaj çözümlerimiz

Gardening and Landscaping
Yeşil endüstri için tam paket

 

Bahçecilik ve peyzaj, sürdürülebilirlik anlamında bir "yeşil endüstri" olarak adlandırmanın hakkını veriyor. Düşük emisyonlu makinelerin artan kullanımı, endüstriyi öncü bir role getiriyor. Wacker Neuson, yeşil endüstrinin, bahçecilik ve peyzaj şirketlerinin iyi sipariş durumuna bağlı olarak büyüyüp geliştiğini hissedebiliyor.


Bahçecilik ve peyzaj şirketleri için, kompakt olmakla birlikte güçlü olan esnek makineler gerekir. İşler çoğu zaman kapalı alanlarda yapılır ve alçak ve dar geçitler veya zor alt zeminler bulunur. Wacker Neuson, bu alanda evinde gibidir. "Bahçıvanlar ve peyzaj ustaları bütün ürün ve hizmet tekliflerimizi kullanabilir. Bu ise bizi yeşil endüstri için cazip bir ortak haline getiriyor" diyor Wacker Neuson SE'nin CEO'su Martin Lehner. "Kompakt makinelerin ve inşaat ekipmanlarının yanında, finansman çözümleri, bakım ve onarım, kendi ürünlerimizin ve ataşmanlarımızın kiralanması ve hızlı bir yedek parçalar kullanılabilirliği gibi hizmetleri de sunuyoruz."

Çevre koruma ve ekonomik verim yenilikleri

 

Çevre koruma ve ekonomik verim açısından bahçecilik ve peyzaj, birçok açıdan bir öncüdür. Örneğin elektrikli araçlar daha sık kullanılıyor ve mümkün olduğunda, elektrikli tahrikleri (ve aküleri) olan, arkasından yürünebilen makineler kullanılıyor. Burada avantajlar bellidir: Elektrikli motorlar, karşılaştırılabilir yanma motorlarından çok daha sessizdir ve bunlar herhangi bir egzoz gazı emisyonuna da neden olmazlar. Makinenin operatörü gibi, özel şahıslar ve topluluklar da bunun avantajından yararlanabiliyor.

Wacker Neuson, bir süreliğine ürün geliştirme için ekonomik verim ve çevre korumaya odaklandı ve burada farkını özellikle gösteren ürün ve çözümleri bir ECO mührüyle işaretliyor. Wacker Neuson'un emisyonsuz çalışmada alanındaki yeniliklerinden biri, 803 dual power ekskavatörüdür. Dual power seçeneğiyle mini ekskavatör, harici elektro-hidrolik güç birimi HPU8'e bağlanabilir. O zaman ekskavatör tamamen elektrikle çalıştırılır ve tamamen emisyonsuzdur ve motor performansında veya çok yönlülüğünde hiçbir kaybı olmaz. Başka bir yenilikse, piyasada akülü elektrikli motorla çalıştırılan ilk kırıcıdır. Kırıcının mucidi olan Wacker Neuson böylece sıkıştırma çalışması için, geleneksel benzinli vibrasyonlu kırıcılarla karşılaştırılabilir bir sıkıştırma performansına sahip, egzoz gazı olmadan kullanılabilen bir birim tanıtır.

Bir yenilikse, elektrikli mobiliteye doğru bir adımı teşkil eden tekerlek yükleyici WL20e'dir. Egzoz dumanlarının ve gürültü emisyonlarının birçok uygulama alanında en aza indirilmesi gerektiğinden, Wacker Neuson'un emisyonsuz elektrikli tekerlek yükleyicisi özellikle bahçecilik ve peyzajda avantajlıdır. Ancak Wacker Neuson, ECO alanındaki yeniliklere ve kapsamlı ürün aralığına ek olarak, müşteri yakınlığıyla da beğeni toplayabiliyor. Genellikle daha küçük veya orta ölçekli şirketler olan bahçecilik ve peyzaj müşterileri, kişisel bakıma ve ortaklarıyla temasa çok önem verir. Wacker Neuson'un birçok ülkedeki doğrudan satışı ve bayi ortaklarıyla yakın işbirliği burada avantajını gösteriyor.

ECO ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bakın Wacker Neuson'un ECO sayfaları için de kullanılabilir.

 İnşaat ekipman ve makineleri, yeşil ve açık alanları oluşturma, yeniden tasarlama ve bakımını yapmanın yanında, genel olarak peyzaj yönetimi için de vazgeçilmezdir. Wacker Neuson'un her boydan titreşim plakaları, kırıcıları, tekerlekli yükleyiciler ve kazıcıları da dahil ürünleri, özellikle kamu binalarını veya şahsi binaları ve konutları geliştirmedeki parkların ve yeşil alanların yönetimi için çok uygundur. Bu yelpazeye ayrıca eğlence ve spor alanlarının ve çiçekçilik ve peyzaj tasarımının tasarımına yönelik birinci sınıf ürünler de dahildir.