Main Navigation
Main Content

EASY LOCK — Ekskavatörler için hidrolik hızlı kaldırma sistemi

EASY LOCK, ekskavatörler için Wacker Neuson’n hızlı kaldırma sistemidir. Ve burada hızlı terimini vurgulamak istiyoruz: 30 saniye içerisinde montaj takımları EASY LOCK ile değiştirilebilir ve operatörün bunu yapmak için araçtan çıkması gerekmez.

Sağlam kurulum ve yüksek kalitede bileşenler

  • Basit, güçlü ve oldukça dayanıklı: EASY LOCK yalnızca iki parçadan oluşur ve tamamen sağlam olması için tasarlanmıştır.
  • Dökme çelik ve gaz nitrürlü parçalar, en iyi kayma özelliklerini ve operasyonel güvenirliği sağlar.
  • Yüksek kaliteye sahip bütün parçalar en iyi performansı sunar.

Basit bir döndürmeyle kepçe, bir ön kepçe olarak kullanılabilir. Hidrolik sistem, EASY LOCK ve Wacker Neuson’un montaj takımları birbirleriyle %100 uyumludur; bu da süreden tasarruf eder ve verimliliği arttırır.

Kinematiklere mükemmel bir şekilde adapte olmuş sistem, en yüksek dökme yüksekliğinde bile kaldırma koluyla çarpışma olmamasını veya bir malzeme kaybı yaşanmamasını sağlar.

EASY LOCK’ı kullananlar ayrıca, konu kuvvet olduğunda herhangi bir taviz vermezler. Genel alçak yükseklik sayesinde ekskavatörün kesme ve koparma kuvveti tamamen korunur.

 

Uygulamada güvenlik

 

EASY LOCK, en üst güvenlik yönetmeliklerine uyar. Çoklu muhafaza, iki elle operasyonun yanı sıra sesli bir sinyal ve kabinden görünen bir kilit pimi, montaj takımı değiştirilirken hiçbir sorun yaşanmamasını sağlar.

Kilitleme mekanizmasının konik biçimi ve basıncın sürekli izlenmesi, sistemin öz kenetlenme yapmasını mümkün kılar. Bir hortum parçalansa bile, çatal ve kepçe arasında sağlam, güvenli ve hareketsiz bir bağlantı sağlanır.