Main Navigation
Main Content

Harici (Kalıp) vibratörü

  • Büyük projeler yüksek kalitede beton sıkıştırması gerektirir. Kalıp vibratörlerimizle yerinde dökülen betonun sıkıştırılması çok kolaydır. Kompakt boyutlara ve hafif ağırlığa rağmen büyük yerinde dökülen beton yüzeylerinin sıkıştırılması zorluk oluşturmaz.
  • Beton yüzey yapılırken birinci sınıf beton sıkıştırması zorunludur. Bu nedenle prefabrik parçaların sıkıştırılması için size, mükemmel düzlükte ve düzgünlükte duvar, kolon veya sütun yüzeyleri oluşturabileceğiniz birinci sınıf kalıp vibratörü serisi sunuyoruz.
  • Gevşetme, çıkarma, taşıma - kalıp vibratörlerimiz özellikle siloda, taşıma oluklarında veya elek tekniğinde kullanım için her zaman doğru seçimdir. Böylece örneğin silodaki molozların gevşetilmesi ve çıkarılması sizin için çok kolaydır.
  • PEV serimiz sürekli kullanımda veya elektrik bağlantısı yoksa ilk seçeneğiniz olmalıdır. Size, farklı vibrasyon frekansları ve hafiften ağıra kalıplar için santrifüj kuvvetleri ile birçok model sunuyoruz.
  • Burada her kalıp vibratörü için doğru sabitleme sistemini bulabilirsiniz. Böylece kalıp vibratörlerimiz, tam olarak ihtiyaç duyduğunuz yere uygulanabilir.

Kalıp vibratörlerimiz - ne zaman kullanılırlar?

Kalıp vibratörleri - iç vibratörlerin yanında - ikinci beton sıkıştırma yöntemidir. Kalıp vibratörleri, beton kalınlığına göre beton kalıplara dıştan uygulanır. Bu, iç vibratör ile arasındaki farkı da gösterir, çünkü iç vibratör doğrudan betonun içinde kullanılır. Bu esnada kalıp vibratörü sadece tek bir yeri değil, beton kitlenin tamamını sıkıştırır. Bu, erişilmesi zor yerlerin de sıkıştırılmasını mümkün kılar. Bu esnada titreşim beton kalıbın tamamına aktarılır ve taze betona iletilir.

Farklı beton yüzeylerin düzleştirilmesi

Kalıp vibratörü, yüksek ekonomikliği sayesinde öncelikle prefabrik beton tesislerinde kullanılmaktadır. Burada beton parçaları seri üretimle üretilir ve aynı zamanda beton sıkıştırması için standart bir prosedür gerekir. Bu, kalıp vibratörü kullanılarak en hızlı ve en hassas bir şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca, özellikle iyi bir yüzey kalitesi istendiğinde de kalıp vibratörleri kullanılır. “İyi kalite”, beton yüzeyine artık işlem yapılmaması ve bu nedenle özel isteklere göre dökülmüş olması demektir.

Her beton kalınlığı için doğru modeli bulmanız için Wacker Neuson size farklı devir sayılı modelleri ile 40’tan fazla kalıp vibratörü sunmaktadır. Bu şekilde, yerinde dökülen kalıp veya hafiften ağıra kadar prefabrik beton kalıplar kullanılması bir rol oynamaz. Bizde her zaman uygun kalıp vibratörünü bulabilirsiniz. Tüm ürünler Almanya’da geliştirilmiş ve üretilmiştir ve kaliteli bir üretim prosesini gösterir.

Kalıp vibratörü mü basınçlı havalı vibratör mü?

Kalıp vibratörü mü basınçlı havalı vibratör mü? Kalıp vibratörü, inşaat alanlarında uzunluk açısından basınçlı havalı vibratörlerden üstündür. Hem ekonomik hem de teknik olarak kalıp vibratörleriyle çalışmak daha iyi bir çözümdür. Daha az bakıma ihtiyaç duyarlar, arıza süreleri daha azdır ve daha iyi kalite sonuçları sağlarlar. Ayrıca daha az enerji tüketirler, çünkü çalıştırıldıktan sonra hemen kullanılabilirler ve rölantide çalıştırılmaları gerekmez.

Kalıp vibratörü kullanımındaki özel durumlar

Kalıp vibratörü kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, titreşim dizisinin yanında sıkıştırılacak betonun ve kullanılan beton kalıbının kalınlığıdır. Farklı model dizileri, bu koşulların her birinin en uygun şekilde ayarlanmasını sağlar. Modellerimiz, hafif montaj ve ahşap kalıpları için kalıp vibratörlerinden çelik kalıplar için daha büyük modellere kadar uzanmaktadır. Bu kapsamda diğer yandan her model devir sayısı ve çalışma gerilimi açısından uyarlanabilir. Birkaç Hertz’ten 200 Hertz’e kadar her şey vardır. Ayarlanabilir bir eksantrik plakası ile donatılmış olan devir sayısı stabil asenkron motor bu esnada dengeli bir sonuç sağlar.

Her kalıp vibratörü için uygun sabitleme

Sadece uygun kalıp vibratörünü değil doğru sabitlemeyi seçmek de önemlidir. Size, geniş bir ürün yelpazesinin yanında geniş sabitleme kelepçesi seçenekleri de sunuyoruz. Kolay montaj ve kullanım kalıp vibratörünün kolayca değiştirilmesini sağlar, çünkü artık demontaj gerekmez. Bu şekilde kalıp vibratörlerinin sağlam tutulması sağlanır.

Wacker Neuson kalıp vibratörleriyle kendiniz görebileceğiniz bir sonuç yaratabilirsiniz.