Main Navigation
Main Content

EZ17e - Wacker Neuson tarafından sunulan ilk elektrikli mini ekskavatör

EZ17e
EZ17e-thumb
Tamamen elektrikli ilk Zero Tail sıfır kuyruk mini ekskavatörümüz. “Mini” sadece boyutları için söylenmiş bir ifade, çünkü kullanım süresi ve performansı açısından Ez17e, yanmalı motora sahip abilerinden hiç kalır yeri yok. Emisyonsuz olması özelliği ile iç mekanlarda, özellikle egzoz ve gürültü kirliliği istenmeyen bölgelerde kullanılması açısından çok uygundur. Güçlü lityum iyon aküleri sayesinde, normal bir iş gününü çıkartabilecek kapasiteye sahiptir ve gerektiğinde sabit şebeke elektriğinden de kullanılmaya devam edilebilir. Entegre pil ısıtma sistemine sahip, kendisine özel patentli akü teknolojisi sayesinde makine tüm şarj kaynaklarıyla (100 ila 415 V) şarj edilebilir. Bunun için de ayrıca bir iş gücüne ihtiyaç duymaz ve ortam sıcaklığından da etkilenmez.
  • Yüksek voltajlı, ev tipi priz üzerinden adaptörle veya şantiyede kullanım sırasında şarj yapılabilir
  • Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ek şarj yapılmadan veya sabit şebekeden besleme yapılarak tüm bir iş günü kullanım imkanı
  • 23,4 kWh performans ve patentli, kendinden ısıtmalı pil sistemi sayesinde uzun saatler giden şarj süresi
  • Geleneksel makinelerle kıyaslandığında çok sayıdaki servis noktasının gereksiz hale gelmesiyle, daha düşük bakım ve işletim maliyetleri
  • Gürültü veya emisyona hassas bölgelerde çalışmak için ideal

Ödül

Tamamen elektrikli ilk mini ekskavatörümüz, fosil yakıtlarla çalışan abilerinden performans ve kullanım açısından hiç kalır yeri yoktur. Bu yenilikçilik ile Ez17e, SaMoTer fuarında “Hidrolik Mini Ekskavatörler” kategorisinde ödüle layık görülmüştür. SaMoTer, İtalya’da düzenlenen en büyük inşaat makinesi fuarıdır.


Tente

Tavan penceresine sahip, bölünmüş tente, operatörün hem alttan hem de üstten sınırsız bir görüşe sahip olmasını sağlar. Kolay ve hızlıca çıkartılabilir, bu şekilde de örneğin iç mekanlardaki dar yerlerden geçebilir. Kaldırma halkaları sayesinde Ez17e, kolayca yer değiştirebilir ve yüklenebilir.


Operatör bölümü

Sezgisel kullanım konsepti, elektrikli mini ekskavatörün kolay ve kapsamlı şekilde kumanda edilmesini sağlar. Joystick, büyük 7 inç ekran ve Jog-Dial sayesinde hem makine kumanda edilebilir, ataşmanlar takılabilir, ek hidrolik sistemleri kumanda edilebilir hem de yağ miktarları ayarlanabilir.


Tasarım

Kuyruksuz olması ve kompakt boyutları sayesinde Ez17e, dar alanlarda kullanıma çok uygundur. Ayrıca mini ekskavatör, kirin az toplanması mümkün ve bu şekilde de temizliği kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca konsolun üst tarafında bulunan korunmuş kaldırma kolu sayesinde hasarlar engellenir.


Alt takım

Hidrolik teleskopik alt takım, kullanım yerine göre takım genişliğinin uygun hale getirilmesini mümkün kılar. Dar yerlerde sürüş yaparken, alt takım bir metreden daha alçak olarak ayarlanabilir. Azami 1,3 m olan alt takım genişliği ile çalışma sırasında dengenin daha iyi olması sağlanır ve bu şekilde de sürücünün güvenliği artar.


Hidrolik sistem

Yük algılama hidrolik sistem (LUDV- Load Sensing Hydraulik System), hareket ettirilmesi gereken yükten bağımsız olarak ekskavatörü konforlu şekilde ve yorulmadan kumanda etmenizi sağlar. Makine yüke uyum sağlar ve operatör için joystick hareketleri her zaman aynı kalır. İsteğe bağlı ek kumanda devreleri sayesinde, ekskavatörlerimiz çok sayıda ataşmanla donatılabilir. Böylece hızlı bir şekilde kullanım imkanlarıyla ekskavatörlerinizin verimini artırabilirsiniz.

Ürünlerin temininin ülkeden ülkeye değişebileceğini dikkate alınız. Bu bilgi / ürünlerin ülkenizde temin edilemez olması mümkündür.